Доколку сакате вашиот декор во домот да се истакнува, ви требаат софистицирани детали, но ако не сте подготвени да потрошите богатство на нив, ви преставуваме исклучителен начин …

Седефот е материјал кој може да се користи на различни начини и секогаш ќе додаде една убава и извонредно декоративна елеганција, каде и да се наоѓа. Покрај тоа, седефот секогаш се истакнува, многу е необичен и никогаш не изглага од стилот, бидејќи допирот на природата е секогаш во мода. Без разлика дали се работи за вистински седеф или имитација, дизајнирањето со овој материјал дава убав изглед, а сега ние тоа ќе го докажеме со следните неколку, многу убави идеи.

Sedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeru

Sedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeruSedefni dekor u enterijeru

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХедонизам за вашите домашни миленичиња!
Следна објаваЛетна програма во Public Room
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР