cover

Ве чекаме на коктел!
До крај на летото освежете се со вашиот омилен за 100 ден…

3

 

UK Greatest Hits Party

07.08. // 20:00 – UK Greatest Hits Party
Загревање за утакмица, дружење на тераса и шизење на најдоброто од Англија!

 

 

Super Cup

08.08. // 18:00 – The Red Devils go Marching – Super Cup Party
Заедно навиваме посилно!

 

 

Marinka

11.08. // 18:00 – Fruit salad with Marinka Limat
Неколку-часовно уживање со овошна салата, разговор за едно долго патување и уметничка мисија.

 

 

Avgust- Vikendi Artboard 11 copy 15

12.08. // 22:00 – Saturday in Public Room
Џез. Тераса. Опуштање.

 

 

DTS

Придружете ни се за заедно да го направиме Скопје зелен град!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБисерен декор во домот!
Следна објаваИрена Христова: ,,Од длабочините на моето срце‘‘ е мој поетски автопортрет
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР