Фотограф од Белгија, Nicolas Lescot, го посети Лондон и направи серијал од преубави црно-бели фотографии кои ја репрезентираат динамиката на урбаната архитектура, нагласувајќи ги и најситните детали. Новитетите и класиката совршено се вклопуваат. Уметникот нуди една нова перспектива на зградите која го прави главниот град на Британија уште пошармантен.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRaf Simons во соработка со Calvin Klein
Следна објаваБесплатни тајни за вашиот дом да изгледа луксузно!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР