Raf Simons ја презентираше својата прва колекција за еден од најдобрите брендови во нашето време, Calvin Klein. Минималистичкиот и едноставен стил на брендот се среќава со дискретниот и прецизен стил на дизајнерот.

Како Ви се допаѓа резултатот од оваа соработка?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени намирници за почеток на денот!
Следна објаваЦрно-бели фотографии на Лондон од Nicolas Lescot
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР