Дали се сеќавате на Wingback фотељата, која е дело на овој познат дизајнер?

Ако вашиот одговор е потврден и ако навистина знаете да ја цените нејзината специфична естетика, ќе ве воодушеви веста дека сега таа е достапна во нови верзии!

Нејзините претерани пропорции на крила и екстравагантни димензии, ви даваат можност да седнете потпрени удобно и да се дистанцирате од остатокот во собата. Благодарение на своите запрепастувачка кривини, Wingback фотељата е чест избор на дизајнерите и архитектите кои сакаат да создадат простор, кој во никој случај не е обичен.

Micro Wingback – novi Tom Dixon dizajn

Фотељата Wingback сега доби нов, лесен тапацир, кој идеално се вклопи во нејзините контури и линии кои ја прават елегантна, софистицирана и импозантна во секоја можна средина. Новиот тапацир може целосно да се прилагоди на вашите желби и стил кој го негувате.

Micro Wingback – novi Tom Dixon dizajn

Инаку, таа за прв пат беше претставена како една од неколкуте архетипски британски фотељи, дизајнирани за познатиот Shoreditch House Members Club во Лондон.

Micro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajn

Денес, семејството на Wingback мебелот се состои од софи, столици, трпезариски столови, отомани и софи, а секое парче е создадено уникатно со впечатлива естетика која долго по првиот поглед останува во сеќавање. Погледнете и самите.

Micro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajnMicro Wingback – novi Tom Dixon dizajn

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈа знаете ли приказната за градот Alberobello?
Следна објава“Lesedi La Rona“ џиновски 1, 109-каратен дијамант!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР