Со цел да се елиминира непријатниот мирис и прекумерното потење, Vichy ја претстави иновативна формула на минерални дезодоранси  во форма на аеросли и во форма на рол-он.

Соединението на минералната термална вода Vichy, Б витаминот и пет активни минерали во Vichy  MINERAL дезодорансот, без алуминиумски соли и парабени, пружаат 48 – часовна свежина без непријатни мириси.

Vichy Mineral дезодорансот, обезбедува исклучителна ефикасност без иритирачки ефекти. Новата формула на минерални дезодоранси е посебено погодна за сите типови на кожа и е достапен во две форми – за љубителите на аеросол (спреј) и оние кои го сакаат нежниот рол-он. Специјалност на аеросолот е MgO технологијата која ефикасно ги апсорбира вишокот на пот. Покрај тоа е одлично оружје против непријатната миризба, бидејќи ја неутрализира. Рол-он верзијата на Vichy Mineral дезодорансот вклучува цинк глуконат во технологија базирана на вода.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРеволуционерно откритие – за 9 недели ќе ни пораснат нови заби!
Следна објаваMaggie West | Фотографскиот серијал „Флора“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР