Убаво, удобно и прифатливо со цена сместување, не е така лесно да се најде.
Благодарение на практичните и се повеќе користени веб-сајтови, како што е Airbnb, стана полесно да се најде сместување, а понекогаш можат да се најдат и најинтересни куќи. Најдовме една необична куќа во Мексико, која како да е создадена за летно уживање.

Куќата  ”Seashell”  буквално ” Морска школка” е токму тоа. Во прилог на неверојатната и необична архитектура, оваа куќа има базен за дополнително уживање и ладење. Најдоброто од се, е нејзината цена. Таа нема да ве чини богатство, како што сигурно сте помислиле, на прв поглед.

Цена за една ноќ е 270 евра, но куќата е погодна за 4 лица, што значи дека ќе ве чини 67,50 евра на вечер. Со добар план на штедење и распределбата на буџетските средства, е повеќе од возможно.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОва е најзабавниот фустан за ова лето!
Следна објаваНовата торба на Celin е хит на летото!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР