Instagram е преплавен со#watermelondress. Кој е најдобриот фустан? Оној што можете да го изедете!
Instagram не престанува да ни дава идеи. Работи кои на прв поглед изгледаат бесмислени, завршуваат како вистински хит. Тоа се случи и со хаштагот#watermelondress, што започна како шега, но заврши како летен “must have” на Инстаграм профилот.


Се разбира, секој ден станува вистински нов тренд и се повеќе и повеќе инстаграмаџии се фотографираат облечени во облека од лубеница.

Дури и Emma Bunton, поранешната Спајс грлс, се приклучи на новиот тренд при посета на Лондонската радио станица

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметницa на којa природата и е платно!
Следна објаваКуќа за одмор во Мексико!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР