Toncelli Design е италијански производител на мебел од стакло, кој скоро ја претстави својата нова колекција на производи, што резултираше од соработката со група на меѓународни дизајнери …

Во текот на Salone del Mobile 2107, брендот претстави серија на дела, вклучувајќи огледала, маси и кабинети, кои се дело на дизајнери како – Uto Balmoral, Isao Hoso, Lorenzо de Bartolomeis, Matea Ragni, Karim Rashid, Guzepe Mauricio Skutele и Viole Tonuci.

Nova Toncelli Design kolekcija

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајнови сладоледи со примамливи вкусови!
Следна објаваВлeчки кои се продаваат побрзо отколку што се произведуваат!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР