Вкусот на Hello Kitty сладоледот звучи премногу добро да биде вистинито!

Afters Ice Cream, создаде сладолед во соработка со Hello Kitty, кој доаѓа со два вкуса  „Yummy Strawberry Cake“ комбинација на торта од јагода и ванила, и “мама Apple Pie”, комбинација на ванила со јаболко сос, пита од јаболка и цимет – сладолед со совршен вкус и совршен за фотогафии на Инстаграм.

Слаткарница на Afters so Hello Kitty во Калифорнија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаучниците открија – месецот во кој сте родени влијае на вашето здравје!
Следна објаваМебел од стакло на Toncelli Design!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР