Ролoван сладолед последните две години често го гледавме на Instagram, а Sweet Cup од Калифорнија сега го сервира на сосема нов начин.

Сладоледот доаѓа со различни вкусови, класичен, а некому иновативнен, може да биде украсен со чоколадни трошки, кекси, гумени или обични бонбони, прелиен со разни додатоци, а сето тоа сервирано во корнет со облик на тако. Најпопуларен е taco Monsters Inc. Направен е од сладолед кој содржи колачиња со чоколадо и Орео корнет во сина боја, а потоа украсен со шлаг, колачи од чоколадо и чоколадни трошки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлишаниот ентериер е показател на добар вкус, богатство и софистицираност!
Следна објаваElie Saab ја претстави новата Resort 2018 колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР