Последниве години, свилениот плиш е материјал кој владее на модните писти, а од скоро, се пресели од пистите во нашите домови. Свиленкастиот материјал кој ни дојде од Далечниот Исток и се здоби со популарност во 14 век, го помина легендарниот Патот на свилата од арапските земји до италијанските градови, Фиренца и Сицилија.

Гламрозниот плишан мебел е елегантен начин за инстант софистицираност во вашиот дом. Плишот е одличен начин за да додадете луксузни вибрации во вашиот ентериер со богати тонови и текстури.

Со плишаниот кревет, секое утро и вечер ќе се чувствувате како кралица.

Плишаните каучи совршено одговараат во секој простор.

Плишаните перници се мал детаљ, кој прават голема разлика.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастично декорирење на домот со шалови и ешарпи!
Следна објаваНова летна опсесија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР