Jastuci

Доколку имате шарпи кои не ги употребувате, а ви се складирани во гардероберот, време е да ги употребите креативно и со нив да го украсите домот.

Уметнички слики

Декорирајте го празниот sид со шарпите кои ќе ги врамите. Внимавајте шарпите да бидат вo исти или слични нијанси, доколку сакате повеќе слики на sидот. Ова е одлична идеја, која сигурно ќе ги одушеви вашите пријатели.

Umetničke slike

Закачете ја шарпата на sидот

Стариот шал или шарпа, закачете ги на sидот. Можеби ќе ви звучи чудно, но доколку го сакате боемскиот стил, ова е одлична идеја за вашиот дом.

Zakačite maramu na zid

Шарпа на креветот

Користете долг шал од кашмир или голема ешарпа, со која ќе го покриете горниот дел од креветот. Овој детаљ и дава потполно поиаков изглед на вашата спална соба.

Uzglavlje za krevet

Чаршав за маса

Старата шарпа можете да ја искористите и како чаршав  или ранер за маса.  Многу едноставно – само изберете ја вистинската големина која одговара на големината на вашата маса.

Stolnjaci

Перници

Шаловите и марамите можете да ги искористите за перничиња. Изберете ги најубавите свилени шарпи кои ќе создадат софистицираn изглед во вашиот дом.

Jastuci

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКомплименти кои секогаш сакаме да ги слушнеме!
Следна објаваПлишаниот ентериер е показател на добар вкус, богатство и софистицираност!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР