Кога уметноста ќе стане хоби…

Ако сте мислеле дека времето на гоблените е одамна минато и дека вашата баба е еднствената која се уште ги везе, не сте во право. Модерната верзија на гоблени ќе ве импресионира и ние сме убедени дека ќе се обидете и вие да направи по некој.

Лиам, создава волшебни три-димензионални гоблени кои неодоливо повикуваат да ги допрете. Вез со девојки, коси и реални фризури како коњска опашка до плетенка, се интересен и поинаков пристап кон креирање на гоблени – таписерии.

Косата во делата на Лијам секогаш е во преден план, а везот добива нова димензија со рабовите кои ” паѓаат ” од таписериите и и ја прават косата полна со енергија.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСелена Гомез ја продава својата величенствена вила!
Следна објаваЛетната колекција Springfield која сите ја сакаме
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР