LEBLON DELIENNE – емотивен дизајн…

Stočić za kafu inspirisan Ratovima Zvezda

Leblon Delien ја претстави Lea масичката за кафе, инспирирана од “Војна на sвездите”, која е креирана во соработка со студиото Zaha Hadid Design.

Stočić za kafu inspirisan Ratovima Zvezda

Stočić za kafu inspirisan Ratovima Zvezda

Инспириран од познатат фризура на принцезата Leа и со комбинирање на правите линии и глатките форми по кои е познато студиото Zaha Hadid Design, со вештината на Leblon Delien, оваа клуб маса е совршен додаток во секој современ ентериер.

Stočić za kafu inspirisan Ratovima Zvezda

Понудена во бела боја, оваа мсичка е достапна по барање и во црна боја, бисерно бела или боја на месинг.

Stočić za kafu inspirisan Ratovima Zvezda

Stočić za kafu inspirisan Ratovima Zvezda

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJimmy Choo чевли за модерни Пепелашки!
Следна објаваЛуксузниот пентахаус на Стинг во Њујорк!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР