Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Колекцијата на чевли и клач торбичките наменете за современите Пепелашки, ни доаѓа со потписот на луксузниот бренд Jimmy Choo.

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

 

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Доколку сакате буквално да светнете за некоја посебна прилика, новата колекција на славиот бренд, доаѓа под името Cinderella. Во понудата се три различни модели на чевли со различна висина на потпетиците.

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Овие чевли се украсени со Swarovski кристали и доаѓаат во златна, сребрена или светло сребрена варијанта. Салонките на предниот дел имаат додатен украс во вид на голем кристал.

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Jimmy Choo cipele za Pepeljugu

Зачекорете во новите чевли смело, но внимавајте да не ги изгубите!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOscar de la Renta – невестински фустани 2018!
Следна објаваМасичка за кафе инспирирана од „Војна на ѕвездите“!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР