Колекцијата на венчаници на брендот Оscar  de la Renta за пролет 2018 година е вистинска бајковита претстава, која има понуди за секоја невеста…

Oscar de la Renta - Bridal kolekcija 2018

 

Некои од веќе запоставените опции за невестите во оваа колекција се повторно оживеани, како на пример пантолоните.

Oscar de la Renta - Bridal kolekcija 2018

Колекцијата е романтична и полна со елегантни текстури. Самата модна ревија е прекрасно осмислена, додека дизајните кои се претставени се исклучително привлечни.

Oscar de la Renta - Bridal kolekcija 2018

Секој стил го доби својот дел од ревијата, а употребата на тул е совршена.

Oscar de la Renta - Bridal kolekcija 2018

Во оваа колекција секоја идна невеста ќе може да ја пронајде идеалната венчаница за неа или пак да добие инспирација за креација, за својот невестински фустан.

Oscar de la Renta - Bridal kolekcija 2018Oscar de la Renta - Bridal kolekcija 2018

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTiziano Veccelio | La Bella
Следна објаваJimmy Choo чевли за модерни Пепелашки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР