„Одбери ден. Уживај во него, целосно. Во сè што носи денот, во сите луѓе што ќе ги сретнеш. Минатото ме научи да го ценам сегашниот миг и со ништо не сакам да си го расипам тоа, посебно не со грижи за иднината.“ 

4ти мај 1929 е денот кога е родена легендарната актерка и икона на стилот Одри Хепберн. По тој повод, одлучивме да го одбележиме нејзиниот роденден со една прекрасна роденденска фотографија чиј автор е познатиот Дејвид Сејмор. Фотографијата е направена во Париз, во познатата „Градина на лалињата“, во 1956та година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСензуалност која зрачи – новиот парфем на Dolce & Gabbana!
Следна објаваКако се носат бандана марамите преку лето!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР