Senzualnost koja zrači - Dolce & Gabbana

Во оваа летна кампања на Dolce & Gabbana за Light Blue eau Intense парфем, супер згодниот модел Дејвид Ганди позира со моделката Бјанка Балти.

Овој британски модел, често пати соработува со најпознатиот моден фотограф Марио Тестино, а така беше и овој пат – снимаа на италијанското острово Капри.

Дејвид преставува идеален Dolce & Gabbana маж. Овој нов мирис, кој претставува освежена верзија на оригиналот, содржи ноти на лимон и јаболка, со срце од невен и јасмин. Мирисот е комплетиран со база од јантар и мошус.

Уживајте во видеото…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБарбадос крие егзотични тајни!
Следна објаваФото на денот | Среќен роденден Одри!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР