Доколку ви е потребен одмор, а не знаете каде да одите и да се одморите од се….ние ви ги препорачуваме Тенерифе и неверојатниот хотел Bahia del Duque…

Сместен во бујните тропски градини, овој беспрекорен ресорт има своја приватна плажа и нуди извонреден поглед кон морето. Овој рај на канарските острва, има за цел да не потсети на старите денови на својата слава и стил, со фантастична комбинација на врвни, луксузни апартмани и приватните шпански скали, заради кои сигурно ќе посакате да останете  подолго време.

Со пријатното тропско време на Тенерифе и единствената атмосфера во Bahia del Duque, сигурно ќе се одморите од работата и сите обврски. Прекрасните тропски градини на овој ресорт ќе ве заведат со интересните цвеќиња и мириси. Ресортот има 5 базени и пет терени за голф, од светска класа. А за тие кои не ги интересира голфот, можат да ги користат големите теретани со личен тренер и сите останатите спа понуди.

Bahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na TenerifimaBahia del Duque - raj na Tenerifima

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете ја новата физура!
Следна објаваБрендот Versace Home на Salone del Mobile 2017!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР