Краток анимиран филм за тоа колку е важно да си ги оствариме нашите желби.

Модерното општество секојдневно ни наметнува рутина, живеење по шаблон, без критичко размислување, без да се запрашаме дали е тоа она што не прави вистински среќни. Во ова кратко анимирано видео е претставено токму тоа, како општеството ни ја одзема креативноста и од весели и разнобојни стануваме сиви и безлични, само за да не застраниме од строго определените општествени правила. Филмот ќе ве охрабри да си ги следите вашите соништа, да ги погледнете работите од поинаков агол и никогаш да не заборавите кои сте и зошто сте тука.

Автори на оваа прекрасно изработена животна лекција во форма на видео се шпанците Даниел Мартинез Лара и Рафа Кано Мендез. Филмот е посветен на нас, на нашите семејства, пријатели, деца. Да застанеме за момент и да размислиме што е она што сакаме да го оствариме во нашите животи. Одвојте 7 минути од времето и погледнете го Alike. Вреди.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВелгденот е врзан со пролетта. Нека вашиот дом буквално – процвета!
Следна објаваВо која земја на светот луѓето се најсреќни?
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР