Фантастичниот хотел Tcherassi+SPA е лоциран во срцето на стариот град Картaгена во Колумбија. На само неколку чекори од плажата, овој хотел го заведува секој со својата колонијална архитектура, добра атмосфера и прекрасна послуга.

Ова шармантно место го  креирала модната дизајнерка Silvia Tcherassi, па токму и затоа овој хотел е место каде секој гост се чувствува добредојдено и пријатно. По интензвното реновирање, 250 години старата куќа со традиција, поново оживеа и стана место кое зрачи со елеганција и асоцира на златното доба на Картагена.

Со само седум соби и апартмани, овој единствен бутик хотел и спа центар, потсетува на атмосферата на минатите времиња со сите современи погодности кои модерниот турист денес ги очекува.

Ќе ве инпресионираат високите плафони и раскошниот под, приватните балкони, како и големите купатила. Хотелот поседува одличен спа центар каде можете да се релакситрате, италијнски шик ресторан, каскадни градини со преку 3000 локални растенија, четири базени, како и кровна тераса која нуди поглед за паметење.

Овој хотел е преубава оаза на идеално место во градот, каде заедно живеат остатоците на боженствената декаденција и романтизмот.

Očaravajuća oaza u srcu Kartagene

Očaravajuća oaza u srcu Kartagene

Očaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu Kartagene

Očaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu Kartagene

Očaravajuća oaza u srcu Kartagene

Očaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu Kartagene

Očaravajuća oaza u srcu KartageneOčaravajuća oaza u srcu Kartagene

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDolce & Gabbana со ултимативно најдобра пролетна колекција!
Следна објаваМантилот, пролетен моден хит
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР