Ако мечтаете за лето и тропски одмор, Dolce & Gabbana е како создаден за вас. Нивната нова колекција за пролет/лето 2017 е полна со парчиња кои го повикуваат летото – а ние апосолутно ја обожуваме! Оваа колекција, неодамна е претставена на модната недела во Милано!

Од ултимативно совршени пролетни фустани со цветен принт, па се до сандали со монистри и кожни D&G модели на чанти, овие парчиња ќе се вклопат во секоја модна комбинација. Овие прекрасни парчиња се пролетни гласници и слободно нека ви послужат како инспирација… Па смееме да сонуваме, нели?

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава„ProteinLab“ – новата омилена локација на спортистите и фитнес ентузијастите
Следна објаваФантастична оаза во срцето на Картaгена во Колумбија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР