Ако сте престојувале на Исланд, тогаш сигурно сте ја посетиле Сината лагуна…

Plava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotel

Како една од најпопуларните туристички дестинации на оваа земја, овој геотермален спа има околу 700.000 посетители преку една година. Дури ни познатите личности не можат да му одолеат на  лековитите својства што ги нуди оваа бања. Џеј Зи и Бијонсе, Џастин Бибер, Бил Гејтс и други, се редовни посетители на ова место.

Plava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotel

Со закажаното отварање за оваа есен, Lava Cove & Moss hotel, ќе биде првото луксузно одмаралиште изградено во коритото на лавата, старо 800 години. Гостите на ова одмаралиште ќе имаат прилика да уживааат во приватниот дел за пливање.

Plava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotel

Хотелот ќе има 62 соби и претставува едноставна нордиска естетика во вид на бела постелнина, темно дрво и чисти линии. Секоја соба ќе има прозори од подот до плафонот со поглед на вулканскиот пејзаж. Во приземјетео гостите ќе можат да уживаат во топлите води богати со минерали.

Plava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotel

Moss Hotel и самата Сина лагуна, се на еден час одачеќеност од Рејкјавик. Цената за една ноќ е 980 долари.

Plava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotelPlava laguna dobija svoj prvi luksuzni hotel

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈапонски спа хотел со минималистички луксуз!
Следна објаваПромоција на петтата книга од едицијата „Прошетка низ Европа“
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР