Сместен на далечното острово Јакушима, Sankara Hotel & Spa е еден од оние ретки скапоцени камења, кој вреди за сиот труд, време и пари…

Престојот во овој хотел е вистинско врвно искуство. Обиколен со прекрасна природа со карпи и густа шума, а кога еднаш ќе го посетите, сфаќате дека не сакате веќе никогаш да се вратите во цивилизацијата.

А доколку успете да заминете дома, верувајте ни веднаш ќе планирате нова посета. Поред зеленилото, ова место ќе ве шармира со својот неверојатен ентериер, модерни можности и минималистичката атмосфера која вашиот одмор ќе го направи незаборавен.

Хотелот има 29 неверојатни соби кои имаат модерен јапонски мебел и врвен поглед кон морето. Можности има многу за активности, како спа центарот, пешачење по песокот, пливање во базенот и други…

На крај од секој ден, морате да го посетите извонредниот ресторан Ayana каде ќе уживате во вашето омилено јадење и француско ароматично вино.

Japanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuza

Japanski spa kao oličenje minimalističkog luksuza

Japanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuza

Japanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuzaJapanski spa kao oličenje minimalističkog luksuza

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕксклузивна пролетната колекција на Tom Ford!
Следна објаваСината лагуна во Исланд го добива својот прв луксузен хотел!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР