Najskuplje slušalice na svetu koštaju €110.000

Слушалките Focal Utopia by Tournaire навистина ветуваат најдобра музика за вашите уши.

Цената на овој модел изнесува 100 000 евра, а со додатната опрема од 10.000 евра, чинат 110 000 евра. Два француски, со здружени сили ни ги претставуваат слушалките кои се рај за аудиофилите и љубителите на Tournaire луксузниот накит.

Najskuplje slušalice na svetu koštaju €110.000

Од компанијата Focal тврдат, дека им требало дури 35 години за да развијат таков звук и дизајн, како би го креирале овој Utopia модел. Конечниот резултат е неверојатно јасен и чист звук. Слушалките поседуваат потпора со полн опсег на звучниот драјвер, и со чист Beryllium ’M’, обликувани куполи. Ова им овозможува на слушалките да избегнат било какви преклопувања или пасивен процес на филтрирање, што за резултат има 50kHz фрекфентен одзив.Najskuplje slušalice na svetu koštaju €110.000

Екстравагантните слушалки се опточени со 18K злато, 6.5K дијаманти, како и премиум јагнешка кожа, со која се пресвлечени сунѓерите и карбонските влакна.Najskuplje slušalice na svetu koštaju €110.000

Najskuplje slušalice na svetu koštaju €110.000

Najskuplje slušalice na svetu koštaju €110.000

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОткријте го новиот Moët Rosé Impérial limited edition!
Следна објаваPublic Room – оваа седмица
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР