Oдлична можност за сите млади дијзанери!

ghost
***

28.03. // 20:00 – Промоција на книга
facebook event link

promo kniga
***

31.03. // 16:00 – Lucky Friday
Македонски вина. Попуст. Дружење. Уживање. Пролет. Тераса.
facebook event link

koncept lucky no Artboard 9
***

31.03. // 22:00 -Showroom: Anfax quartet
Шоу со џез стандарди. Влатко Сапламаев- клавијатури. Ристе Трајковски- алт саксофон. Марко Трендафиловски- тапани. Пенче Кралев- контрабас.
facebook event link

Showroom March-05
***

01.04. // 22:00 – Shake The Room!
Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка…
Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy…
Што ќе бидеш ти?Покажи ни!
facebook event link

999
***

Дали сте погледнале ли што има ново во нашата продавница?

DSC 0712 copy
***

Очекувајте уште многу интересни настани во април!
Се гледаме во Public Room…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајскапите слушалки на светот чинат 110 000 евра!
Следна објава“The kiss”- Auguste Rodin
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР