Amangalla zvuči moćno

Дали некогаш сте го посетиле Galle во Шри Ланка? Доколку одговорот е не, тогаш топло ви го препорачуваме ова шармантно место.

Таму, многу култури оставиле свој белег – Холанѓани, Персијци, Кинези, Португаллци и Англичани, така да претставува огромна мешавина на култури и секој патник ќе пронајде нешто за себе. Патување низ времето, сигурно ќе ви го обезбеди хотелот Amangalla, благодарејќи на колонијалното опкружување.

Антиквитети, стари слики, бели постелнини и богати подови, парчиња на мебел од махагони и мноштви ситни детали, ќе направат вашиот престој да биде незаборавно искуство. А  градините? Тие се приказна за себе. Таму ќе најде спокој секој, кој доаѓа од голем град.

За добар одмор не ви треба ништо повеќе. Само уживање во глетката.Amangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćnoAmangalla zvuči moćno

Image result

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRampley&Co – Уметност на машките џепни марамчиња!
Следна објаваПустински вибрации во пролетната колекција на Ralph Lauren!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР