The Mermaid Salon, австралиски бренд кој со помош на трансформација на коса и шминка ги претвора жените во сирени, неодамна ја лансираше линијата четки за makeup, кои изгледаат како металик опашка на сирена. Можат да се користат како апликација за било кој пудрест производ, а да не споменуваме колку совршено изгледаат како украс на вашата масичка.

Четките чинат 16 долари, а доаѓаат во црна, сребрена и розе-златна варијанта. Комплетно се неодоливи, но тотално поинакви од се што досега сте виделе. Совршени се за блендирање и контурирање.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 пролетни модели кои можете да ги носите од сега!
Следна објаваСкопје има ново место каде ќе ја прославите љубовна бајка и вашата свадба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР