Рабудете ја пролетта со вашата облека, со паметни комбинации и свежи модни парчиња, со новата измена на компетната палета на бои!

Пролетната сезона обично е најзабавната – во смисол на модата, а пастелните бои, моделите и свежите кроеви, нема да можете да ги игнорирате!

 

Од лелеави макси фустани па се до топовите кои можат да бидат комбинирани во секоја сезона. Во нашата галерија откријте 10 пролетни парчиња со кои побрзо ќе стигнете до потоплата сезона пред нас.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да ви порасне косата брзо по неуспешното шишање?
Следна објаваНајубави четки за шминка со металик опашка на сирена!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР