Generator Hostel е бренд кој од ден на ден станува се попознато европско сместувалиште – нуди удобно преноќување и поптолно ново искуство на хостелско сместување.

Најновиот хостел кој наскоро ќе се отвори во Amsterdam во Oosterpark, го дизајнираше дизајнерското студио DesignAgency и локалното архитектонско биро IDEA ontwerp.

Хостелот се наоѓа во поранешната зграда на зоолошкиот музеј – дизајнерите сакаа да го задржат оригиналниот изглед на зградата и да додадат свежина внатре во историските структури како и на циглите. Со 168 соби, сега се работи на концептот на еклектичниот дизајн кој создава интересни простори кои потикнуваат на социјална интеракција.

Заљубете се во него и веднаш и купете карта за Амстердам!

И само да ве информираме, Generator хостелите се потполно поинакви од сите останати хостели, затоа што по популарни цени добивате луксузни соби во најдобрите европски градови. Пронајдете ги во Амстердам, Барцелона, Берлин, Копенхаген, Даблин, Хамбург, Лондон, Рим, Венеција и Прариз.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОсвежете го sидот со знак и порака!
Следна објаваКако да ви порасне косата брзо по неуспешното шишање?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР