Во очекувањето на филмот Убавицата и Sверот, кој премиерно ќе се прикаже во март оваа година, The Kensington Hotel во Лондон, одлучил да во своето мени додаде некои  тематски јадења и пијалоци од бајките, кои се поволшебни од што можете да си замислите!

Госпоѓа Potts, Chip, Cogsworth и останатите драги ликови, стануваат реални преку прекрасно и детално изработени  прибори за јадење, а и самите колачи се инспирирани од култните филмови  на Disney. Сега можете да го пробате мусот од белото чоколадо, за кој сме сигурни дека е вкусен. А можете да си нарачате и шампањ по ваш избор.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот најлуксузен мирис за мажи е Bentley Momentum!
Следна објава100 Илјади поети за промена | Вечер во МКЦ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР