Исто како што е најлуксузен бренд на автомобили на светот – Bentley, воопшто не не чуди и фактот дека има подеднакво скапи мириси за мажите. По Bentley for Men и Bentley Infinite, стигна и Bentley Momentum – трет по ред мирис на луксузниот автомобилски бренд. Претставен како моќен, мажевен, модерен и елегантен, направен токму за таков тип на мажи.

Пратејќи ги најголемите стандарди на Bentley автомобилот, новата напредна формула е составена од реномирани мајстори на парфеми и доаѓа во две варијанти – едната посвежа и ароматична а другата во посилна, дрвенеста. Со други зборови, Bentley Momentum Eau de Toilette има и своја вечерна, интензивна варијанта, а тоа е Bentley Momentum Intense Eau de Parfum.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМода по улиците на Њујорк!
Следна објаваВо светот на убавицата и sверот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР