Блиску до Puerto Ricо американскиот тим за истражување на океани, откри нови видови на морски животни! Малите животинчиња со необичен изглед, најдени се во најдлабокиот дел на Атлантскиот океан, кој се уште не е темелно истражен – дури 95% од океанот, се уште не ни е познат!

Овие морски животинчиња по прв пат се видени, па се уште немаат име. За само 12 ронења, пронајдени се преку 50 видови на корали, 100 видови на риба и на илјадници неидентификувани видови.

Погледнете некои од нив на видеото….

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLottie Moss for Karl Lagerfield
Следна објаваПетта изложба на Блашка Ми Ева | 17.02.2017
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР