Moussa Moussa е млад француски дизајнер кој повеќе од година дена има свое сопствено студио во Париз, а сега по прв пат ја претставува неговата креација по името Лотус. Станува збор за 100% еколкошки лампи и лустер, кои се составени од 12 дрвени делови, ласерски сечени и направени од топола и храст. Дизајнот на оваа серија дозволува овие лустери и лампи да ги поставите на било кое место во домот и дворот.

Овие светлечки тела имаат за цел да внесат топлина во ентериерот, со помош на природното дрво и да го украсат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов тренд – разиграни и обоени sидови!
Следна објаваЦрно-бело доживување на храмот Боробудур
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР