Sидови насликани како уметнички платна со различни методи, се популарни и во тренд. Методи има многу, од тие кои се насликани до половина sид, до омбре метода, а ние ќе ви покажеме неколку, обоени со акварел. Доволно е да и одберете боја и да ја вклучите вашата креативност. Акварелот е добро решение за секој простор, од спалната соба до трпезаријата. Среќно!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDavid Hockney со ретроспективна изложба во “Tate Britain”!
Следна објаваЛотус – еколошки светлечки тела кои внесуваат топлина во домот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР