Дизајнерот од Унгарија, Reka Neszmélyi, создаде неверојатни визит картички кои секој би ги посакал да ги остави на својот следен деловен партнер или партнерка.

Визит картичката, за фотографот Al’z Acs, со помош на лого уметникот Ádám Katy, многу е едноставна – само со e-mail адреса и логотип. Сепак, извонредниот визуелен ефект кој го опфаќа повеќе од половина на картичките, ја прави разликата – рефлектирачката фолија која ја менува бојата зависно од аголот на гледање и светлината, секоја визит картичка ја прави посебна и уникатна! Никогаш не се знае, која боја ќе се појави следна… Cool, зарем не?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAirselfie – мала летечка камера контролирана преку smartphon!
Следна објаваDavid Hockney со ретроспективна изложба во “Tate Britain”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР