Оваа година жените ги бираат моделите на торби кои им дозволуваат да имаат слободни раце – токму затоа, овие торби преку рамењата и кожните ранци, се прав моден хит во многу шик варијанти.

Во новата колекција на Zara пролет/лето 2017. најдовме 2 убави, кои сигурно ќе бидат хит на оваа пролет. Со весели бои и забавен дизајн, овие ранци ќе ги освојат и модните блогерки!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатни вазни за цвеќе (no-more-bad-hair-days)!
Следна објаваИвона Дамеска – Ида | Мирис на јасмин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР