Рекламите за костими за капење често се многу секси, но како што можете да видите од овие фотографии, тие не мора секогаш да бидат такви. Ниту пак, мораат да имаат млади модели, како што тоа го докажува Yazemeenah Rossi. Овој фото модел, визуелен уметник и фотограф има 61 година.

Овие фотографии се дел од кампањата на костими за капење кои настанаа во соработката помеѓу webshop-от Dreslyn и брендот за долен веш Land of Women.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТехнолошки иновации на CES за лесна 2017година!
Следна објаваNi Ni and Gucci colection for s/s 2017
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР