Секоја година во месец јануари се собираат околу 4000 најсјајни светски умови во Sin City, заради еднонеделно прикажување на иновации на Consumer Electronics Show, попознат како CES.

Додека технолошките генијалци на светот ги прикажуваа своите драгоцени изуми, остатокот од светот ги очекуваа иновациите без здив, надевајќи се дека ќе видат нов iPhone или lifestyle новитет, кој конечно Дизниевата паметна куќа ќе ја претвори во реалност. Додека прилично реланите роботи ќе треба да се инфилтрираат во домовите, како предвидуваа во 90-тите и тоа го ветуваа, CES 2017 секако ги исполни своите ветувања со возбудливи нови технологии, кои би можеле да ни го сменат животот на подобро.

The Griffin – паметен тостер и апарат за кафе со Bluetooth технологија и апликација

Polaroid Pop – полароидна и дигитална камера

Hydrao Loop and Drop – паметен туш кој ви јавува со светло колку вода сте потрошиле

Connected Mirror by Griffin – паметно огледало со најпотребни информации и апликации

СПОДЕЛИ
Претходна објаваH&M со пролетни 10 хит модела!
Следна објаваФото модел кој има 61 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР