Како да полека психички се припремаме за заминување на зимата, гледајќи во понудата на новата пролетна колекција на H&M. Под име ‘Wardrobe Refresh’, популарниот шведскиот бренд го објави најновиот тренд водич со совршени парчиња за новата потопла сезона.

Моделот Ine Neefs е sвезда на новиот lookbook, во кој ги прикажува моделите во тренд боите – темно сината, белата, сивата, црната и светлосината. H&M има совршени деловни модели, кои подразбираат одела и молив здолништа, а за нешто постудените пролетни моменти предлага структурирани капути и плетени џемпери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеи и креативност со дрвени палети!
Следна објаваТехнолошки иновации на CES за лесна 2017година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР