Kone Mei е програмер кој ја напушта својата професија и среќата ја наоѓа во создавање на DIY проекти како овие фантастични редизајнирани дрвени палети. Тематско- функционални декорации за sид, нас не одушевија и заинтригираа.

Kone Mei ги комбинира корисните и секојденвно потребни работи како што се ламбите, звучниците, појачалата, часовници и слични предмети со палетите, за да ги креира овие мултифункционални, тематски декорации….Одлично!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп дестинација за 2017 година
Следна објаваH&M со пролетни 10 хит модела!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР