Chris Labrooy, неколку пати досега ја доведе реалноста во прашање со помош на своите надреалистички илустрации. Неодамна ја предизвика реалноста со патиките Nike “Air Presto Ultra Flyknit”, во малку поинаков облик. Британскиот дизајнер ја земал најпрепознатливата патика, формирајќи од неа облици и симболи на “emoji”, односно емотикони, на начин како љубовно срце меѓусебно врзано со пертли, сини усни кои го откриваат белиот ѓон, кловн, свиткани балони и разни животни.

СПОДЕЛИ
Претходна објава7 важни навики на продуктивните луѓе!
Следна објаваЖивотот пред брак и по брак
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР