Секој пар си има свои навики и своја приказна, но мора да признаеме дека има работи кои се слични за сите парови. Преку овие забавни илустрации, ви ги прикажуваме разликите помеѓу љубовна врска и брак, односно одредени типични ситуации од животот пред бракот и по бракот. Се согласувате? (:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКога патиката на Nike станува emoji!
Следна објаваМОБ | Традиционален концерт по повод празникот Василица
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР