Додека бил дете, Simon Forgács го фасцинирале тест картите со шарените геометриски тела кои имавме прилика да ги гледаме на малите екрани. Но додека бил млад, не разбирал зошто служат (за прилагодување на телевизиските сигнали на сликата пред самото емитирање). Таа слика нему му изгледала како некој сложен мотор, за подоцна да се инспирира и да направи серија на Mono Lamp. Му било потребно повеќе од година дена за да ја најде правата рамнотежа помеѓу создававње на прототип, квалитет на производство, цена и стабилност.

Mono Лампата е направена во Италија, а достапна е во две бои. Со база од дрво и алуминиум – светлото е со топли и ладни тонови, зависно од површината.

img-4-1480959141-5cc18d42352cd7a6017ace172186282b img-1-1480959141-0fcafdba91cf448d03abac99704bd4e1-1 img-2-1480959141-774acbf719a61f27d9a24a730c9e5ae0 img-3-1480959141-85142c715e011620c29af58ce6954d55 img-5-1480959141-568ae2306c71a5a10efe0a582fc0fbf9-1 img-6-1480959141-4dfbff8f9f89469aa21c01b53794a630 img-7-1480959141-82f441bfbc6dfc5c81f87d96e08030a0 img-8-1480959141-4d32bfcfb6e09856adce785f5146b6a7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваЕве ги најпопулраните патики на Интернет!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР