booktree3-1-1

Ајде да направиме “паметна” елка од книги!

Што ни треба! 

Книги со сите големини и бои, неколку жици со LED светилки, (тие не се прегрејуваат, па не мора да се плашите)…и украс за врвот!

Како се кити?

Наредете ги најголемите книги во мал круг на подот. Потоа продолжете да додавате книги во круг, една над друга, како да градите кула. Заокружете со лампите околу “елката” – исто, како што би направиле и со вистинската и на врвот ставете украс по ваша желба!

Преслатко, нели!

jksadkja-1

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови гумени патики за дожд – Startas.!
Следна објаваМинималистички спални соби
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР