Зошто многу жени почнаа да носат прстен на малиот прст?

Зошто многу жени почнаа да носат прстен на малиот прст?

По се изгледа, живееме во времето на процват на жената – водат компании, се кандидираат за претседатели, прават се за своите деца и.т.н. Токму овој тип на жена, стана инспирација на една компанија за накит. Создадоа прстени кои симболизираат предаденост и љубов кон самите себе. Ви го претставуваме Self-love прстен за малиот прст!

screen-shot-2016-08-03-at-94320-am

Да, тоа е прстенот со светкав камен кој личи како венчален. Но работата е каде го носите, на кој прст. Исто како венчалниот, создаден е да ве потсетува секој ден на љубов – онаа безусловна, која ја имате кон самите себе.

umetni

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОтворен повик за учество на Саем за накит и модни додатоци ‘Накит 2016’
Следна објаваСтан инспириран од “pop & street art”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР