Oвој стан во Синагапур, инспириран од “pop & street art” е наменет за млада девојка. Станува збор за проект кој успешно ги интегрира збирката на играчки, уметноста и откачените објекти.

Замислувајќи го целиот простор кака улица, тимот на дизајнери во просторот внел скромни материјали – како бетон, цемент, цигла и др. и сите заедно ја прават приказната.

Уличната светилка претставува каприциозен допир на ‘al-fresco caffe’ во трпезаријата, а графичките примероци на тепихот над каучот, потсетуваат на колаж од керамички плочки на под. Графиките на британскиот уметник Eelus му додаваат на ентериерот светли поп нијанси, кои овој простор го прават толку топол и забавен.

architecture-modern-apartment

modern-apartment-1 modern-apartment-2 modern-apartment-4 modern-apartment-6 modern-apartment-5-1 modern-apartment-9 modern-apartment-7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто многу жени почнаа да носат прстен на малиот прст?
Следна објаваВкусни тестенини во ледена коцка!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР