Модната куќа “Cartier” во својата богата историја во дизанирање на накит неретко внесува мотиви од растителниот свет.

Најновата нивна колекција на накит позната по името “Cactus De Cartier” всушност е иснспирирана од расетинието пустински кактус. Оваа прекрасна колекција за прв пат ќе биде презентирана во Њујорк во добро познатиот бутик на Картие кој се реновираше цели две години под палката на познатот архитект Thierry Despont.

Накиото е составен од смарагди, брилијанти и карнелиани. Погледнете, мошне импресивно, зарем не!?

656x397_e1b1128f32b2d5334920273f53d818c9

03-best-bet.w529.h793

28736126466_eb225314b6_o

CactusdeCartier

bracciale-CARTIER_CACTUS_-

1468226701_cactus-de-cartier-2

N6710917_1056970.jpg-770x420-1468304946

cactus-de-cartier-diamond-and-yellow-gold-earrings-set-with-emerald-and-carnelian-cactus-drops-poa.jpg__760x0_q80_crop-scale_subsampling-2_upscale-false

image

la_pr__sentation_cactus_de_cartier_au_palais_de_tokyo_9417.jpeg_north_1200x_white

cartier-cactus-05

Cactus-de-Cartier-desert-beauty-600x450

Cactus_3-e1467910136883

les_bijoux_cactus_de_cartier_904.jpeg_north_982x_white

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКој е најубавиот островски ресорт на светот?
Следна објаваИдеална летна комбинација!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР