Ова лето видовме низ на фантастични дизајнирани пијалоци, со цел да помогнат и се победат жештините, но и да се задоволат барањата на најизбирливите. Најновита комбинација е најнеочекувана – мешавина на два освежителни пијалока: ледено кафе и лимонада.

Овој бизарен пијалок стана славен во Williamsburg, њујоршки дел, познат по одличните кафулиња и улични ресторани.

За да го направите овој пијалок дома, се што ви треба е – една лажица лимонов сируп, една лажица сируп од ванила, 2 децилитри ладно кафе и 50 милилитри бадемово млеко.

Комбинирајте ги состојките во коктел шејкер со лед и добро протресете! На здравје!

-1860714-1470437501640x0c

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Cactus De Cartier”, најновата колекција на накит на Cartier
Следна објаваИнтересната страна на јазикот: 16 (неправедно) непознати зборови
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР